Produkty do porównania (0)

(zwiń)

Nie dodano żadnych produktów do porównania. Podświetl i zaznacz 2, 3 lub 4 produkty na liście.

Produkty wskazane do porównania:

Facebook

(zwiń)

MUGGA Środek na komary ROLL-ON 20% DEET

25,00 PLN

Koszt wysyłki od: 9,50 PLN

Brak dodatkowego wyboru.

Wysyłamy w ciągu 24 h (Czytaj więcej)

Każdego roku pojawiają się: Komary, Gzy, Kleszcze...

Ich ukłucia są nieprzyjemne, bolesne, a mogą być również niebezpieczne: odczyny skórne, reakcje alergiczne.

Natura wyposażyła samice komara w zdolność niezwykle precyzyjnej orientacji w poszukiwaniu krwi niezbędnej do rozwoju znajdujących się w jej ciele jajeczek. Przy sprzyjającej pogodzie samica komara jest w stanie zlokalizować nasze naczynia krwionośne z odległości nawet 500 metrów (dla porównania jest to odległość odpowiadająca długości około 5-ciu boisk piłki nożnej). Istnieje prosty i skuteczny sposób zabezpieczenia się przed ukłuciem komara!

Mleczko Mugga dla osób dorosłych oraz dzieci od 3 roku życia, o silnym, odstraszającym działaniu przeciwko komarom (europejskim i tropikalnym), muchom, muchom krwiopijnym, meszkom, moskitom, gzom, bąkom, kleszczom i innym insektom. Zabezpiecza przed ukąszeniem przez 6-8 godzin od zastosowania. Ma przyjemny zapach, można je bezpiecznie stosować na preparaty do opalania i inne kosmetyki.

Mugga (znana również jako MYGGA) została wyprodukowana przez belgijską firmę JAICO D.P.N.V. we współpracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. Posiada wiele prestiżowych nagród międzynarodowych oraz specjalne wyróżnienie UNII EUROPEJSKIEJ za skuteczność działania.

Skutecznośc preparatu została potwierdzona w laboratorium i w terenie oraz przetestowana na ok. 2500 gatunkach komarów, a także na ok. 850 gatunkach kleszczy.

Mugga - stanowi połączenie dwuetylotoluamidu (DEET - substancji która zakłóca system orientacji komara)(N,N-dietylo-m-toluamid) i olejków eterycznych: lawendy, cytronelli i geranium, które działają odstraszająco na zmysł „węchu” komara. Po zastosowaniu preparatów Mugga, komar „traci azymut” i nie rozpoznaje nas jako swojej ofiary. DEET jest skuteczny i sprawdzony naukowo odstrasza owady, opracowany przez Armię USA w 1946 roku i zarejestrowany do stosowania przez ogół społeczeństwa w 1957 roku.

Urlop? Egzotyczne Podróże? Weź ze sobą preparaty Serii Mugga! Planując wyjazd do krajów tropikalnych, musimy mieć na uwadze konieczność zabezpieczenia się przed chorobami przenoszonymi przez owady. Różne gatunki komarów tropikalnych przenoszą malarię, filarioza, żółtą febrę, dengę, zapalenie mózgu. Moskity przenoszą wirusową gorączkę pappataci, leiszmaniozę skórną. Przed wyjazdem do krajów tropikalnych należy się skontaktować z lekarzem, który poradzi jakim szczepieniom i kiedy należy się poddać, jakie leki należy ze sobą zabrać w celach profilaktyki chorób zakaźnych.

A ponadto radzimy:

 • nie spacerować w okolicach terenów wilgotnych lub bagnistych
 • nie kąpać się w wodach słodkich, ciepłych, stojących
 • chronić skórę przed ukłuciem komarów wypróbowanym środkiem, np. Mugga roll-on, odstraszającym różne gatunki owadów
 • spać w pomieszczeniach, w których okna są zabezpieczone moskitierą
 • przed zaśnięciem wyeliminować te owady, które dostały się do pomieszczenia stosując środek przeciwko insektom
 • można ewentualnie użyć urządzeń typu rozpylacze elektryczne (należy się dowiedzieć jaki rodzaj kontaktów elektrycznych stosuje się w danym kraju i jakie jest napięcie prądu elektrycznego)
 • pościel i odzież można spryskać środkiem odstraszającym owady, np. Mugga spray

INSTYTUT MEDYCYNY TROPIKALNEJ W ANTWERPII POTWIERDZIŁ SKUTECZNOŚĆ PREPARATÓW SERII Mugga W STOSUNKU DO KOMARÓW TROPIKALNYCH

Środki Mugga są szczególnie polecane dla:

 • myśliwych
 • wędkarzy
 • podróżników
 • pracowników leśnych
 • ogrodników
 • wojskowych
 • i każdego miłośnika natury

Sposób użycia: Za pomocą kulki roll-on rozprowadzić niewielką ilość preparatu na odsłoniętą powierzchnię ciała.

Środki ostrożności: Przeczytać uważne informacje znajdujące się na etykiecie preparatu. Stosować wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie stosować na otwarte rany, skaleczenia, podrażnioną skórę, w okolicach oczu, ust i błony śluzowej. Produkt łatwopalny, przechowywać w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego, w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć oczy dużą ilością wody. W przypadku kontaktu z podrażnioną skóra przemyć wodą z mydłem. W przypadku spożycia może wywołać wymioty. W razie potrzeby skonsultować się z lekarzem pokazując opakowanie. Nie należy zezwalać dzieciom na samodzielną aplikację preparatu. Unikać zbyt częstego stosowania preparatu.

Skład: Zawiera substancję czynną (20%) N,N-dietylo-3-metyolbenzamide-95 g/l (DEET), etanol 357,5 g/l oraz frakcje olejków roślinnych.

Parametr Wartość

Wyślij zapytanie o produkt

Kupując w Outdoorzy.pl możesz zbierać punkty lojalnościowe, które możesz zamienić na kwotowe kupony rabatowe i użyć już przy kolejnych zakupach. W ten sposób otrzymasz dodatkowy rabat na zakup swoich ulubionych produktów!

Nie ma punktów za ten produkt.

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.Inni klienci oglądali również...