Produkty do porównania (0)

(zwiń)

Nie dodano żadnych produktów do porównania. Podświetl i zaznacz 2, 3 lub 4 produkty na liście.

Produkty wskazane do porównania:

Facebook

(zwiń)

DIERCON Filtr do wody PS01

Promocja 79,00 PLN
99,00 PLN

Koszt wysyłki od: 9,50 PLN

Brak dodatkowego wyboru.

Wysyłamy w ciągu 24 h (Czytaj więcej)

Filtr Diercon PS01 to niezwykle lekki, przenośny przyrząd, który zapewni Ci dostęp do wody pitnej wszędzie tam, gdzie jej jakość może budzić wątpliwości.

Świeża, czysta woda w każdych warunkach

Odpowiednie nawodnienie organizmu to warunek do osiągnięcia dobrej kondycji i zdrowia. Turyści i podróżnicy mogą spotkać się z ograniczeniami dostępu do źródeł pitnej wody – szczególnie często zdarza się to w tropikalnych krajach Azji i Afryki, a także na biwakach w pobliżu mulistych, zanieczyszczonych rzek i jezior. Osobisty filtr Diercon pozwoli Ci bezpiecznie ugasić pragnienie i napić się bezpośrednio ze źródła wody, bez obaw o jej szkodliwość. Warto zaopatrzyć się w filtr Diercon nawet, jeśli nie podróżujesz zbyt często. Przenośny filtr może przydać się w razie awarii instalacji wodnej, a nawet w skrajnych warunkach zagrożenia epidemiologicznego i klęsk żywiołowych.

Proste działanie i miniaturowe gabaryty

Lekki, podłużny filtr zmieści się nawet w wypchanym po brzegi plecaku. Przyrząd jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu, nie zawiera ruchomych części, a filtrowanie odbywa się na bieżąco w trakcie picia. Wystarczy umieścić dolną końcówkę filtra w źródle wody i possać ustnik – urządzenie przepuści napływającą wodę przez membranę filtracyjną, a uzyskany płyn będzie w 100% świeży, czysty i zdatny do picia. Jeśli trudno jest dosięgnąć bezpośrednio do zbiornika lub nie chcesz zanurzać filtra bezpośrednio w brudnej wodzie, możesz opcjonalnie wykorzystać wężyk od camelbaka. Dolna końcówka filtra ma formę zakrętki, można więc także nabrać porcję wody do standardowej butelki PET, a następnie przykręcić do niej urządzenie. Ustnik jest wyposażony w specjalną nakładkę, która osłania go przed zabrudzeniami, w każdej chwili możesz więc higienicznie i bezpiecznie skorzystać z filtra.

Technologia filtracji

Metoda filtrowania za pomocą filtra wielowarstwowego

Wielowarstwowy filtr na bieżąco oczyszcza wodę i uzdatnia ją do picia. W przeciwieństwie do niektórych starszych modeli filtrów  produkt Diercon nie nadaje wodzie syntetycznego, nieprzyjemnego zapachu ani smaku.

Membrana mikrofiltracyjna

Membrana filtrująca wodę składa się z włókien (kapilar) w kształcie rurek. W ściankach kapilar wyżłobiono kanaliki o średnicy zwężającej się od zewnętrznego brzegu do środka. Największe zanieczyszczenia zawarte w filtrowanym płynie osiadają na zewnętrznej stronie membrany, a mniejsze cząsteczki przenikają w głąb kanalików aż do napotkania mniejszych porów. W ten sposób przefiltrowana woda jest dokładnie oczyszczona z obcych ciał, a także bakterii, grzybów, wirusów i patogenów.

Wysokiej klasy węgiel antybakteryjny z jonami srebra

Właściwości węgla aktywnego pozwalają oczyścić wodę z chloru, pestycydów, nawozów i związków organicznych. Węgiel ma także pozytywny wpływ na zapach i smak wody, a ponadto zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów.

Cechy:

 • system filtracji złożony z membrany i warstwy węgla aktywnego
 • filtrowanie następuje na bieżąco w trakcie picia wody
 • dolna końcówka w formie zakrętki, pasuje do szyjek standardowych butelek PET
 • mocowanie pod gumowy wężyk z systemów Camelbak lub Source (wężyk nie wchodzi w skład zestawu)
 • osłona ustnika chroni przed zabrudzeniami i pyłem
 • łatwy w obsłudze, nie zawiera ruchomych części
 • lekki i pakowny
 • przeznaczenie: dla turystów, wędkarzy, myśliwych, kolarzy, służb ratowniczych, w warunkach epidemii i klęsk żywiołowych

Dane techniczne:

 • przepustowość: 400ml/min
 • wymiary: 31x160 mm
 • waga netto: 60 g
 • membrana mikrofiltracyjna z pustych włókien kapilarnych 0,03 microna
 • wydajność: 1500L
 • żywotność: ok. 1 rok od od dnia pierwszego użycia
 • materiały: polipropylen, membrana mikrofiltracyjna z włókien kapilarnych, antybakteryjny węgiel aktywny z jonami srebra
 • gwarancja: 1 rok
Parametr Wartość
Waga60g
Wymiary31x160mm
Długość31 cm
Średnica3cm
Na wyprawyTak
Na podróżTak

Wyślij zapytanie o produkt

Kupując w Outdoorzy.pl możesz zbierać punkty lojalnościowe, które możesz zamienić na kwotowe kupony rabatowe i użyć już przy kolejnych zakupach. W ten sposób otrzymasz dodatkowy rabat na zakup swoich ulubionych produktów!

Nie ma punktów za ten produkt.

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.Dane techniczne

Waga60g
Wymiary31x160mm
Długość31 cm
Średnica3cm
Na wyprawyTak
Na podróżTak

Inni klienci oglądali również...