• Marmot Złotym Sponsorem 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

  W dniach 2 – 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce – Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W czasie 3 festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i freeriderami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy amerykański brand Marmot – Złoty Sponsor imprezy. Nie zabraknie również Aku i Tevy – obaj producenci zostali ogłoszeni Brązowymi Sponsorami.

   14-kfg-plakat-2

   Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń – nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się sporą renomą również poza granicami kraju. Co roku odwiedza go około 4 000 – 5 000 osób, pragnących spotkać się z im podobnymi miłośnikami gór, i w ich towarzystwie spędzić 3 wyjątkowe dni na terenie Pawilonu Dydaktyczno – Sportowego na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

  W tegorocznej edycji zgromadzeni na festiwalu uczestnicy będę mieli okazję spotkać się ze  światową ikoną wspinaczki – Amerykanką Lynn Hill. Oprócz niej swoją obecnością festiwal zaszczycą takie postacie jak Kanadyjczyk Marc-André Leclerc, Brytyjczyk Tim Emmett czy pochodzący z Kraju Basków Alex Txikon. Nie zabraknie również rodzimych gwiazd, choćby wybitnego narciarza wysokogórskiego Andrzeja Bargiela. Tylko w lipcu i sierpniu bieżącego roku w spektakularny sposób zdobył on słynną Śnieżną Panterę.

  13-kfg-fot-2

  Podobnie jak w latach poprzednich, niezwykle ważnymi i zarazem prestiżowymi pozycjami festiwalu będą 2 niezależne konkursy filmowe. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o nagrodę Grand Prix 14. KFG powalczą zagraniczni twórcy, natomiast Polski Konkurs Filmowy  kierowany będzie do twórców znad Wisły. Do drugiego z wymienionych wciąż można zgłaszać swoje propozycje – termin mija 14 listopada.

  13-kfg-fot-3

  Nie zabraknie flagowej pozycji festiwalu – niezwykle widowiskowego konkursu podciągania na jednej ręce, czyli „Szmaty za szmatę”. Cały czas można zgłaszać się do niego poprzez kontakt z firmą Raven – wyłącznym dystrybutorem Marmota na Polskę. Dla trójki laureatów producent  tradycyjnie przewidział vouchery na zakup wysokiej jakości odzieży i sprzętu. Kto w tym roku okaże się najsilniejszym człowiekiem w Polsce…? Chętni do tego zaszczytnego miana wciąż poszukiwani!

  13-kfg-fot-1

  Z innych atrakcji na uczestników festiwalu czekają zawody m.in. KFG Krak’em All, z finałem w Centrali Ruchu Avatar czy prowadzone przez TOPR warsztaty „Bezpieczeństwo w górach”. Tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie.

  Szczegółowy program 14. KFG można sprawdzić na oficjalnej stronie eventu, dostępnej pod adresem http://kfg.pl.

  Dodaj komentarz
 • Poznaliśmy laureatów prestiżowego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016.

  14 października b.r. wyłonieni zostali laureaci VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016. Podzielony był on na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostało łącznie 12 laureatów – po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich – „Mountain Faces” – było włoskie AKU, uznany producent obuwia górskiego.

   fot-adnan-bubalo-determinated

  IMS Photo Contest 2016 stanowił integralną część imprezy International Mountain Summit, zrzeszającą miłośników gór, wspinaczki i szeroko rozumianego outdooru. Tegoroczna edycja promowana była mottem „Meet. Mountain. People. Soul.” Event odbywał się w dniach 10 – 16 października w miejscowości Bressanone/ Brixen w prowincji Bolzano, w Tyrolu Południowym.  W czasie jego trwania odbyły się liczne spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje multimedialne. Nie zabrakło wspólnych wycieczek trekkingowych, wspinaczek w terenie czy zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.

  Konkurs fotografii był jedną z największych atrakcji imprezy. O jego prestiżu świadczy fakt, iż w czasie 5 poprzednich edycji swoje prace wysłało łącznie ponad 10 000 pasjonatów dziedziny, zarówno zawodowców, jak i amatorów, łącznie z ponad 100 krajów!

  fot-gerhard-heidorn-almer-in-regen

  W czasie tegorocznej edycji ponad 2 000 nadesłanych zdjęć ocenianych było przez 9-osobowe jury, składające się z cenionych w środowisku górskim zawodowych fotografów. Przewodniczył im Georg Tappeiner, prekursor ujęć wykonywanych z pokładu samolotu, znany m.in. z pięknych kadrów Dolomitów. Laureaci wybierani byli w 4 kategoriach: Nature, Aerial, Action i Faces, z łączną pulą nagród ponad 10 000 €.

  W sponsorowanej przez włoskie AKU kategorii – „Mountain Faces” – zadaniem fotografów było przedstawienie portretu ludzi gór w czasie ich codziennej egzystencji – podczas pracy, w czasie wolnym lub podczas outdoorowych aktywności. Główną nagrodę o wartości 900 € zdobył Gábor Garamvári za fotografię zatytułowaną „Rest Period”. II miejsce i 500 € przyznano Gerhardowi Heidornowi za obraz „Almer in Regen”, natomiast ostatnie miejsce na podium i 250 € powędrowało do Adnana Bubalo za ujęcie zatytułowane „Determined”.

  fot-gabor-garamvari-rest-period

  I miejsce w kategorii „Mountain Faces” – „Rest Period”, fot. Gábor Garamvári

  Zwycięskie fotografie we wszystkich 4 kategoriach można sprawdzić na oficjalnym fanpage’u konkursu dostępnym na https://www.facebook.com/IMS.International.Mountain.Summit/. Szerszą – bo uwzględniają aż 100 wyróżnionych zdjęć – galerię można sprawdzić na oficjalnej stronie konkursu w zakładce http://www.imsphotocontest.com/gallery/top-100-2016.html.

  Dodaj komentarz
 • Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Bezpieczeństwo powinno być jednym z najważniejszych słów każdego podróżnika. Chcielibyśmy dzisiaj przedstawić kilka produktów, które sprawią, że najważniejsze przedmioty w podróży takie jak dokumenty czy pieniądze będą bardziej bezpieczne. Jednak na tym się nie kończy! Jeszcze ważniejsze jest nasze zdrowie – dlatego prezentujemy sprawdzone apteczki, które powinny stać się obowiązkowym elementem każdego, kto wyrusza w podróż.

  LIFEVENTURE Pasek na pieniądze MONEY BELT

  lifeventure-pasek-na-pieniadze-money-belt

  Pasek z ukrytą wewnątrz kieszonką do której schowasz to co najcenniejsze – pieniądze, które będą tam zdecydowanie bezpieczniejsze niż w podróżnym plecaku, portfelu czy kieszeni. Produkty Lifeventure z kategorii bezpiecznego podróżowania zapewniają proste, efektywne i dyskretne rozwiązania problemu bezpieczeństwa kosztowności w trakcie podróży.

  PACSAFE Kłódka do walizki PROSAFE 700

  pacsafe-klodka-do-walizki-prosafe-700

  Latasz/podróżujesz z walizką? Nie zapomnij o bezpieczeństwie tego, co w niej masz! Specjalne zamki oznakowane logo TSA (więcej o systemie TSA) sprawiają, że podczas odpraw na lotnisku, obsługa chcąc przeszukać twój bagaż zamiast rozcinać i niszczyć kłódkę – użyje specjalnego uniwersalnego klucza, by sprawdzić co przewozisz. Zaoszczędź sobie stresu i czuj się pewniej na ulicy!

  DEUTER Saszetka SECURITY HOLSTER

  deuter-saszetka-security-holster

  Sprawdzony przez podróżników na całym świecie! Ta Dyskretna saszetka typu „kabura” zawieszana pod ubraniem, pozwala schować dokumenty, pieniądze czy paszport. Wykonana z szybkoschnącego i delikatnego materiału nie powodującego podrażnień skóry. Wyposażona w dwie kieszenie zapinane na suwak oraz elastyczny pasek do zapięcia na brzuchu. Najbezpieczniejszy sposób zabezpieczenia najważniejszych przedmiotów!

  CARE PLUS Apteczka WALKER

  care-plus-apteczka-walker

  Poręczna apteczka, doskonała dla osób uprawiających aktywności fizyczne, piesze wycieczki i entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybór produktów, które znalazły się w tej apteczce, skupia się głównie na zapobieganiu i leczeniu kontuzji (w szczególności stóp – co jest związane z długotrwałych chodzeniem).

  SALEWA Apteczka FIRST AID KIT HIKE

  salewa-apteczka-first-aid-kit-hike

  Salewa Hike to apteczka dostosowana specjalnie do potrzeb osób wędrujących po szlakach. Zamknięta w wygodnym, niewielkim pokrowcu z zamkiem, posiada wszystko co niezbędne w sytuacji awaryjnej. Dwa punkty do przyczepienia ułatwiają transport, więc zawsze możesz mieć ją przy sobie. Dodatkowa boczna kieszonka mieści mały scyzoryk.

  To tylko niewielka część produktów dostępnych w naszym sklepie, które mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo! Zapoznaj się z pełną ofertą!

  Dodaj komentarz
 • Dalmacija Ultra-Trail – bieganie z historią w tle

  Miasteczko Omiš, w XII-XIV w. znane jako siedziba piratów, kanion rzeki Cetina, przecinający górski masyw Mosor, ruiny starożytnego miasta Salona, stolicy rzymskiej prowincji, a poza tym średniowiecznie kościoły, kamienne cytadele, podniebne zamki, zagubione w górach klasztory i nadmorskie mariny – to nie program wycieczki krajoznawczej, tylko atrakcje, które czekają na uczestników zawodów Dalmacija Ultra Trail.

  W środkowej Dalmacji, jednym z najpiękniejszych rejonów Chorwacji, 21-23 października 2016 r., na trasie czekają również wąskie skalne ścieżki, leśne trakty przemierzane przez osiołki, górskie potoki, bystre źródła oraz przepiękne widoki.

  DALMACIJA (3)

  Biegacze rywalizować będą na czterech dystansach:

  • 165 km Dalmacija Ultra-Trail: start w piątek, 21 października o 13.00 z Omiš. Przewyższenia:+5960 m / -5960 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 48 godzin.
  • 110 km Dalmacija Ultra-Trail: start w piątek, 21 października o 21.00 z Klis. Przewyższenia: +4030 m / -4310 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 35 godzin.
  • 60 km Dalmacija Ultra-Trail: start w sobotę, 22 października o 9.00 z Baška Voda. Przewyższenia: +1960 m / -1960 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 15 godzin.
  • 20 km Dalmacija Ultra-Trail: start w sobotę, 22 października o 13.00 z Dugi Rat. Przewyższenia: +920 m / -920 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 6 godzin.

  DALMACIJA (1)

  Mimo że impreza organizowana jest po raz pierwszy w tym roku, już zyskała rozgłos i nie brakuje chętnych do startu w tak pięknych okolicznościach przyrody i pośród historycznych zabytków. Na liście startowej jest prawie 500 zawodników. Każdy z nich otrzyma w pakiecie koszulkę techniczną Regatta Great Outdoors, która została sponsorem zawodów. Od 2015 roku marka realizuje w Polsce program Regatta RUSZ SIĘ!, który ma na celu zachęcenie do różnorodnych aktywności jak największą ilość osób oraz wsparcie organizatorów takich wydarzeń. Do programu zostało zakwalifikowanych wiele polskich biegów górskich. Jako fundator nagród dla najlepszych oraz sponsor techniczny Regatta funkcjonuje także w innych, europejskich krajach.

  To, że Chorwacja to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzięki uczestnictwu w Dalmacija Ultra Trail można nie tylko poznać najważniejsze miejsca z punktu widzenia historycznego i kulturowego, ale również podziwiać piękno krajobrazów regionu. Uczestnicy przekonają się, dlaczego Dalmacja jest wspaniałym celem na wyjazd, nie tylko z okazji udziału w zawodach. Tym, którzy nie będą mieli okazji pojechać tam w tym roku, dedykujemy filmik – wizytówkę regionu nie tylko dla biegaczy:

  Oficjalna strona biegu: http://dalmacijaultratrail.com/

  Dodaj komentarz
 • Górska Przygoda 2016

  12 listopada w Wiśle już po raz trzeci odbędzie się bieg górski i zawody Nordic Walking „Górska Przygoda“. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji przy współpracy z firmą POLTENT, która od ponad dekady dba o wizualną oprawę eventów, zwłaszcza w świecie sportu.

  208A9972

  Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej pasjonatów biegania i chodzenia z kijami. Jak przystało na bieg górski na trasie znajdziemy elementy techniczne i wytrzymałościowe. Trasa biegu liczyć będzie 17 km (cztery bufety), natomiast Nordicowcy zmierzą się z pętlą o długości 12,5 km ( trzy bufety).

  W tym roku o kolorowe miasteczko zawodów zadba nie tylko jesienna aura, ale i „kreatywny outdoor“, który zapewnia właśnie POLTENT – producent reklamy pneumatycznej, namiotów i bram startowych.

  _MG_7696

  W miasteczku między innymi strefa chillout, gdzie pod nowoczesnym namiotem Vento będzie można bez napięcia mięśni i stresów poleniuchować na wygodnych pufach! A czymże jest dla niektórych enigmatycznie brzmiąca reklama pneumatyczna? Jak mówi znane przysłowie „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc“ i tu warto zobaczyć bogatą galerię realizacji! (linkowanie do http://www.poltent.pl/galeria/w-akcji.html)

  Kiedy już zobaczycie upragnioną metę i przebiegniecie przez bramę to każdy z Was otrzyma pamiątkowy medal. Zobaczcie jaki nietuzinkowy! Jak przystało na bieg górski medal został wykonany w zgodzie z naturą z drewna.

  _MG_7854

  Oprócz medalu na każdego będzie czekał LECH Free oraz ciepły posiłek regeneracyjny.

  Na zakończenie imprezy, zaraz po dekoracji najszybszych uczestników odbędzie się losowanie bardzo wielu cennych nagród wśród wszystkich biorących udział w zawodach!

  Organizatorzy zadbali także o najmłodszych. W trakcie imprezy odbędzie się wyścig dla dzieci pod hasłem Moja Mała Górska Przygoda! Również dzieci na mecie otrzymają pamiątkowy medal oraz słodką niespodziankę ufundowaną przez firmę POLTENT! Po za tym każde dziecko będzie nagradzane na podium, ponieważ wszystkie które wystartują będą zwycięzcami !

  Wszyscy kibice w trakcie trwania zwodów jak i po nich będą mogli uczestniczyć w nauce pierwszej pomocy, o którą zadba firma Fantom.

  Kto ma jeszcze wątpliwości warto zobaczyć zeszłoroczną edycję

  Poniżej przedstawiamy harmonogram imprezy:

  Piątek 11.11.2016
  18:00-20:00 – zapisy w biurze zawodów

  Sobota 12.11.2016
  8:00 – 10:30
  – zapisy w biurze zawodów
  11:00 – Start Biegu
  11:01 – Start Nordic Walking
  11:05 - Zawody Biegowe dla Dzieci
  ok 14:30 – Dekoracja i losowanie nagród

  12 listopada widzimy się w Wiśle!

  Zapraszamy!

  www.sportpelenpasji.pl

  Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1460974337564091/

  Zapisy: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/226/gorska-przygoda-edycja-iii.html

  Zapisy dzieci: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/227/gorska-przygoda-edycja-iii-zawody-dzieci.html

  Dodaj komentarz
 • Wełna merynosów ochroni przed chłodem!

  Jesień zawitała już na dobre. Daje o sobie znać kapryśną pogodę, chłodem i porywistym wiatrem. Zaraz po niej przyjdzie śnieg, ziąb i mróz. W górach jego pierwsze oznaki można spotkać już teraz. Dla naszego komfortu bardzo ważne jest by zapewnić sobie w ten niekorzystny czas komfort termiczny. Pozwoli on niezależnie od pogody cieszyć się każdym dniem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dwa zestawy męskich baselayerów i kilka dodatków z unikalnej wełny merynosów, które zapewnią ciepło w każdej sytuacji.

  icebreaker-merino-sheep

  Produkty z tej wełny są niezwykle ciepłe, a do tego bardzo dobrze oddychają, odprowadzają wilgoć, w zależności od pory roku, grzeją lub chłodzą oraz zostawiają skórę suchą. Wełna merino posiada cieńsze od zwykłej wełny włókna, dlatego jest milsza w dotyku, nie drapie. Jest także antybakteryjna, posiada właściwości samoczyszczące, nie elektryzuje się i jest przyjazna dla alergików. Niestety, jest również droższa od innych materiałów – mimo tego jednak warto w nią zainwestować!

  SMARTWOOL Koszulka MIDWEIGHT ZIP T  + SMARTWOOL Getry męskie MIDWEIGHT BOTTOM

  smartwool-koszulka-meska-midweight-zip-t

  smartwool-getry-meskie-midweight-bottom

  Seria Midweight to „najmocniejsza” linia SmartWool. Idealnie nadaje się do wypadów górskich, gdzie jedyną pewną rzeczą jest niestabilność warunków atmosferycznych, gdzie temperatury nie zmienisz, a plany czasem tez trudno zweryfikować…. Idealnie dopasowuje się do sylwetki, płaska konstrukcja szwów zapewnia komfort użytkowania i eliminuje efekt „zaciągania”. Zaprojektowana jest tak, aby w maksymalny sposób podnieść komfort użytkowania. Wełna Merino gwarantuje ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zastosowanie płaskich szwów typu Flatlock zapobiega obcieraniu. Bielizna Midweight należy do serii której gramatura wynosi 250g/m².Jest rekomendowana jako jedyna warstwa w zimne dni lub jako pierwsza warstwa w bardzo niskie temperatury.

  CRAFT Koszulka WARM WOOL CN + CRAFT Kalesony męskie WARM WOOL CN

  craft-koszulka-meska-warm-wool-cn

  craft-kalesony-meskie-warm-wool-cn

  Seria Keep Warm Wool to unikalne połączenie włókna poliestrowego z wełną Merino. Ten wyjątkowy rodzaj tkania zapewnia bardzo dobre właściwości termoregulacyjne oraz dodatkowe statyczne ciepło pochodzące z wełny. Warm Wool jest idealne dla osób, które potrzebują dodatkowego docieplenia przy zachowaniu pełnej charakterystyki technicznego włókna poliestrowego. Skład materiałowy tego kompletu to 34% wełny merynosów oraz 66% poliestru, gramatura zaś to 170g/m².

  A dodatkowo…

  BRIDGEDALE Skarpety MERINOHIKER

  bridgedale-skarpety-merinohiker

  Skarpety trekkingowe Merino Hiker uznanej na rynku outdoorowym firmy Bridgedale, zapewnią wysoki komfort i niezbędną izolację termiczną podczas wielogodzinnych górskich wędrówek. Bridgedale Merino Hiker to dopracowany model skarpet trekkingowych o średniej grubości, cechujący się bardzo dobrą amortyzacją i termiką, dzięki czemu sprawdzi się podczas wielogodzinnych wędrówek również w chłodniejsze pory roku. Odpowiednio dobrana wysokość pozwala na użytkowanie ich z butami trekkingowymi za kostkę.

  ARCTERYX Czapka DIPLOMAT TOQUE

  arcteryx-czapka-diplomat-toque

  Prosty, klasyczny design w połączeniu ze szczególnymi właściwościami wełny merynosów – taka właśnie jest czapka Diplomat Toque od kanadyjskiej marki Arcteryx. Idealny wybór do codziennego użytku w chłodne dni! Świetna zarówno na wyprawy poza miasto, jak i do pracy.

  ARCTERYX Szalik DIPLOMAT SCARF

  arcteryx-szalik-diplomat-scarf-ne

  Minimalistyczny szalik o klasycznym designie wykonany z doskonałej jakości wełny merynosów. Lekki, niezwykłe ciepły i miły w dotyku. Najlepszy wybór na mroźne dni! Szalik został w 100% wykonany z wełny merynosów, która odznacza się wyjątkowymi właściwościami – jest niezwykle ciepła, miła w dotyku, nie gryzie i nie powoduje uczuleń. Dla każdego, kto nie lubi chłodnych, miejskich dni.

  Mamy nadzieję, że dzięki nam pokochasz wełnę merynosów!

  Dodaj komentarz