Produkty do porównania (0)

(zwiń)

Nie dodano żadnych produktów do porównania. Podświetl i zaznacz 2, 3 lub 4 produkty na liście.

Produkty wskazane do porównania:

5 3

LIFESTRAW Osobisty filtr do wody WATERNLIFE

129,00 PLN

Wysyłka: GRATIS!

Brak dodatkowego wyboru.

Wysyłamy w ciągu 24 h (Czytaj więcej)

Wybrany "Najlepszym Wynalazkiem Roku" według Time Magazine, LifeStraw® to najbardziej zaawansowany technologicznie, wytrzymały, kompaktowy i ultra-lekki osobisty filtr wody, który pozwala na bezpieczne spożywanie wody nawet ze skażonych źródeł. Idealny do użytku w warunkach plenerowych oraz w sytuacjach awaryjnych (np. skażenie wody, powodzie).

LifeStraw® może przefiltrować minimum 1.000 litrów wody, usuwając minimum 99,9999% bakterii żyjących w wodzie i 99,9% pasożytniczych pierwotniaków, nie zawierając przy tym żadnych substancji chemicznych, baterii ani części wymiennych. Ważący zaledwie 56 gram, LifeStraw® stał się popularny zarówno wśród amatorów sportów plenerowych, oraz jako urządzenie awaryjne gotowe do użycia w nagłych wypadkach (np. w trakcie powodzi, gdy brak dostępu do regularnych źródeł zaopatrzenia w wodę).

Co może odfiltrować LifeStraw®?

 • - Salmonella
 • - Campylobacter
 • - Escherichia coli
 • - Vibrio cholera
 • - Pseudomonas aeruginosa
 • - Shigella
 • - Giardia lamblia
 • - Cryptosporidium parvum
 • - Entamoeba histolytica

Gdzie LifeStraw® przyda się najbardziej?

Wędrówki piesze i turystyka

Ważący jedynie 56 g, LifeStraw® to najprostsze rozwiązanie by zapobiec odwodnieniu podczas turystycznych eskapad. Jeśli się spieszysz, nie ma potrzeby abyś się zatrzymywał i filtrował wodę nad jeziorem. Po prostu zaczerpnij wodę do butelki, umieść w niej LifeStraw® i wypij idąc. Jeśli spożywasz zalecane 2-4 litry wody dziennie, LifeStraw® posłuży Ci przez co najmniej 250 dni.

W podróży

LifeStraw® jest tak mały i lekki, że możesz wrzucić go do walizki, nosić na szyi lub nawet w kieszeni, podróżując po krajach, gdzie jakość wody pitnej jest niepewna. Jeśli kiedykolwiek zachorowałeś w podróży, dobrze wiesz jak ważna jest czysta woda pitna, aby zapobiec chorobom powodowanym przez skażoną wodę.

W sytuacjach awaryjnych

W wyniku klęski żywiołowej, być może Twoja rodzina nie będzie w stanie korzystać z regularnych źródeł zaopatrzenia w wodę. LifeStraw® jest łatwy w obsłudze i ma pięcioletnią przydatność, co czyni go idealnym, aby umieścić go w zestawie pierwszej pomocy. Zaopatrzenie członków rodziny w LifeStraw® to naprawdę niewielka inwestycja w bezpieczeństwo.

Jak używać LifeStraw®

Umieść LifeStraw® bezpośrednio w źródle wody lub wlej wodę do pojemnika i wypij przez LifeStraw®, dokładnie w taki sposób, jak zrobiłbyś to przez zwykłą słomkę. Za pierwszym razem być może poczujesz lekki opór dopóki membrana nie nasiąknie. Po zakończeniu picia zwyczajnie wydmuchaj powietrze przez rurkę w celu usunięcia zgromadzonego brudu i resztek wody.

Nagrody i wyróżnienia

LifeStraw® został wyróżniony przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku oraz brytyjskie Muzeum Międzynarodowej Sztuki Nowoczesnej Tate w Londynie za swój unikatowy design, oraz otrzymał szereg nagród, wyróżnień i wzmianek w najbardziej poczytnych tytułach światowej prasy takich jak The New York Times, Popular Science, Gizmag.

Specyfikacja:

 • Ultralekki: Waży zaledwie 57 gram
 • Poręczny: długość: 22.5 cm, średnica: 2.5 cm
 • Nie wymaga użytkowania żadnych baterii czy części zamiennych
 • Wolny od związków BPA i wszelkich chemikaliów
 • Zaawansowany filtr z włókien kapilarnych z otworami o wielkości 0,2 microna
 • Pozwala przefiltrować co najmniej 1000l wody
 • Filtr LifeStraw® nie będzie w stanie filtrować wody jeżeli osiągnie swój koniec przydatności. Brak możliwości picia przez słomkę (woda nie jest w stanie przez nią przepłynąć) wskazuje, że filtr powinien zostać wymieniony na nowy.
 • Żywotność filtra zależy przede wszystkim od czystości filtrowanej wody (brud może z czasem zapychać włókna membrany filtrującej).
 • Produkt nie posiada określonej czasowo granicy przydatności użytkowania.

Instrukcja użytkowania w j. polskim: link

Parametr Wartość
Waga56g
Długość22 cm
Średnica3cm
Na wyprawyTak
Na podróżTak

Wyślij zapytanie o produkt

Kupując w Outdoorzy.pl możesz zbierać punkty lojalnościowe, które możesz zamienić na kwotowe kupony rabatowe i użyć już przy kolejnych zakupach. W ten sposób otrzymasz dodatkowy rabat na zakup swoich ulubionych produktów!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punktów które doładują twój kupon rabatowy o wartość 4,00 PLN.*

* - Kupon jest do wykorzystania jako zniżka przy kolejnych zakupach.

Komentarze

Średnia ocen: 5 (ilość ocen: 3)

 • Janusz 2014-07-03

  Ocena: 5

  Jest doskonały na piesze wędrówki po lasach i bezdrożach, osobiście uprawiam survival, i to cacko znakomicie się sprawdza, gdy akurat brakuje nam wody. Czy to rzeka czy jezioro, zawsze dobrze jest mieć pod ręką Life straw. Polecam jak najbardziej.

 • Janusz 2014-07-03

  Ocena: 5

  Jest doskonały na piesze wędrówki po lasach i bezdrożach, osobiście uprawiam survival, i to cacko znakomicie się sprawdza, gdy akurat brakuje mi wody. Czy to rzeka czy jezioro, zawsze dobrze jest mieć pod ręką Life straw. Polecam jak najbardziej.

 • Marek 2014-03-31

  Ocena: 5

  Filtr sprawdza się rewelacyjnie, powinien się znaleźć w każdym plecaku jako niezbędnik. Miałem okazję wielokrotnie go wypróbować na szlaku popijając wodę z górskich źródeł bez obaw o bakterie, czy pasożyty mogące w nich występować. Proces czyszczenia również niezwykle prosty, wystarczy poprostu przedmuchać i gotowe. Polecam.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.Dane techniczne

Waga56g
Długość22 cm
Średnica3cm
Na wyprawyTak
Na podróżTak

Inni klienci oglądali również...