Produkty do porównania (0)

(zwiń)

Nie dodano żadnych produktów do porównania. Podświetl i zaznacz 2, 3 lub 4 produkty na liście.

Produkty wskazane do porównania:

WSP Przewodnik Pireneje t.1 Francja

Promocja 44,00 PLN
-20% 55,00 PLN

Koszt wysyłki od: 7,50 PLN

Brak dodatkowego wyboru.

Wysyłamy w ciągu 24 h (Czytaj więcej)

Pireneje tom I. Francja to pierwszy z dwóch tomów przewodnika trekkingowo-wspinaczkowego po jednym z najbardziej interesujących i malowniczych wysokogórskich rejonów Europy, który przez polskich turystów jest coraz chętniej odwiedzany. Kev Reynolds, autor wielu anglojęzycznych przewodników po Alpach, Himalajach i górach Anglii, opisuje ponad 100 różnej trudności i długości szlaków w najciekawszych rejonach francuskich Pirenejów Wysokich, po których wielokrotnie wędrował i gdzie chętnie powraca od 40 lat. W przewodniku trasę dla siebie znajdzie zarówno miłośnik spokojnych wędrówek dolinami, amator wejść i wspinaczek na wyższe szczyty jak i długodystansowy turysta, którego interesują wielodniowe wędrówki z plecakiem i namiotem przez piękne a wciąż mało uczęszczane wysokogórskie tereny.

Pireneje to wciąż mało znany wród polskich turystów łańcuch górski, choć jest on równie interesujący i malowniczy jak, bliższe nam, pasma alpejskie. Znajduje się tu wiele łatwo dostpnych szczytów, pięknych a wciąż mało uczęszczanych dolin z licznymi stawami, strumieniami i wodospadami. Wysokogórska, skalista sceneria przeplata się z zielonymi, ukwieconymi halami i lasami porastającymi nisze partie gór. Rozbudowana sieć schronisk o różnym standardzie i darmowych schronów, moliżwość biwakowania w górach pod namiotem, oznakowane szlaki, w tym trzy prowadzące wzdłu całego łańcucha i dokładne mapy pokrywające cały ten teren ułatwiają odbywanie górskich wędrówek zarówno miłośnikom jednodniowych wycieczek dolinami, amatorom wejść na wyższe szczyty jak i tym, którzy marzą o wielodniowym marszu z plecakiem i namiotem w odludnej górskiej scenerii. Obecnie rejon ten ze względu na możliwoci tańszych przelotów i zmieniające się na korzyść relacje cenowe stał się dla polskich turystów bardziej dostępny.

W przewodniku opisane zostały jedno- i wielodniowe szlaki, które można w różny sposób ze sobą łączyć. Fragment Pirenejskiego Szlaku Wysokogórskiego biegnącego przez Wysokie Pireneje przedstawiony został w drugim tomie. Jest to wariant preferowany przez autora. Na pewnych odcinkach istnieją inne opcje tego szlaku, czsto trzymające si bliżej głównego grzbietu. Fragmenty długodystansowych tras GR10 i GR11 przedstawiono przy opisie poszczególnych wycieczek.

Nazwy topograficzne w polskim przekładzie w większości wypadków pozostawiono w oryginalnym brzmieniu, zaznaczając o jaką formę terenu chodzi (jez. Lac dEstaing, dolina Vallée du Marcadau). Tą samą regułąę przyjęto dla schronisk (schr. Refugio de Éstos). Ułatwia to z jednej strony zrozumienie opisów, z drugiej korzystanie z obcojęzycznych map i przewodników. Zasady tej nie stosowano w przypadku szczytów, miejscowości, cyrków i lodowców. W Pirenejach Francuskich nazewnictwo stosowane przez autora w większości przypadków zgadza się z nazwami występującymi na mapach Institut Geographique National (IGN). Po stronie hiszpańskiej rozbieżności są większe, na mapach Rando Editions czy Alpina Editorial nazwy hiszpańskie lub katalońskie często mają nieco inne brzmienie.  

Spis treści:

 • Cyrk Lescun (Lescun, Lhers)
 • Pic du Midi d'Ossau (Laruns, Gabas)
 • Balaitous (Arrens-Marsous)
 • Masyw Gourette
 • Dolina Vallée d'Estaing (Arrens-Marsous, Estaing, Lac d'Estaing)
 • Dolina Vallée du Marcadau (Cauterets)
 • Vignemale (Cauterets, Gavarnie)
 • Dolina Vallée de Lutour (Cauterets)
 • Gavarnie
 • Estaubé, Troumouse i Barroude (Gdre, Heas)
 • Rezerwat przyrodniczy Réserve Naturelle de Néouvielle (Bareges, Artigues, St. Lary, Fabian)
 • Jezioro Lac d'Oô i Cyrk Espingo
 • Doliny Vallée de la Pique i du Lis (Bagneres de Luchon)
 • Dolina Haute Vallée du Garbet (Aulus-les-Bains)
 • Masyw Carlit (Ax-les-Thermes, Porté Puymorens)
Parametr Wartość
Liczba stron334
Format120 x 168 mm

Wyślij zapytanie o produkt

Kupując w Outdoorzy.pl możesz zbierać punkty lojalnościowe, które możesz zamienić na kwotowe kupony rabatowe i użyć już przy kolejnych zakupach. W ten sposób otrzymasz dodatkowy rabat na zakup swoich ulubionych produktów!

Nie ma punktów za ten produkt.

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Dane techniczne

Liczba stron334
Format120 x 168 mm

Inni klienci oglądali również...