Produkty do porównania (0)

(zwiń)

Nie dodano żadnych produktów do porównania. Podświetl i zaznacz 2, 3 lub 4 produkty na liście.

Produkty wskazane do porównania:

Facebook

(zwiń)

WSP Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie tom I - Pit Schubert

59,00 PLN

Koszt wysyłki od: 9,95 PLN

Brak dodatkowego wyboru.

Ten produkt nie będzie już osiągalny (Czytaj więcej)

Chcę otrzymać wiadomość na e-mail.

“Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie” Pita Schuberta to kompendium wiedzy na temat górskich niebezpieczeństw, wytrzymałości sprzętu, technik asekuracji i ratownictwa.

“Bezpieczeństwo i ryzyko” jest miejscami szokujące, Schubert nie stroni też od drastycznych zdjęć. Poruszane problemy przedstawia na tle rzeczywistych wypadków wspinaczkowych, pokazując, że jeżeli istnieje możliwość popełnienia jakiegoś błędu, to prędzej czy później zostanie on popełniony. Skutki tych błędów często były śmiertelne – nic lepiej nie uzmysławia ryzyka.

Poradnik Pita Schuberta to lektura obowiązkowa dla każdego wspinacza skierowany jest do początkujących, jak i zaawansowanych entuzajstów sportów górskich i odpowiada na tak ważne pytania jak: jak wiązać się liną? Czy wspinaczka na wędkę jest rzeczywiście bezpieczna? W jaki sposób poruszać się po lodowcu?

Autor porusza wiele tematów – między innym wiązanie się liną, pękanie karabinków, zjazdy na linie, noszenie kasku, skok wahadłowy. Również turysta górski znajdzie w nim coś dla siebie, choćby w rozdziałach poświęconych załamaniom pogody czy niebezpieczeństwom związanym z porażeniem piorunem.

Autor, Pit Schubert był członkiem komicji ds. ds. Bezpieczeństwa DAV w latach 1973-2004, a przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję prezesa. Jego eksploatacja wspinaczkowa obejmowała zarówno Alpy, a także Himalaje i Grenlandię. Obok Waltera Bonatti, Robberta Leopold, Williama Lowella Putnam i Jordiego Pons-Sangines został honorowym członkiem UIAA(Międzynarodowa Ogranizacja Związków Alpinistycznych) w podzięce za jego obszerneą pracę skierowaną na uczynienie sportu wspinaczkowego bezpieczniejszym.

"Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie" t.1, Pit Schubert, Sklep Podróżnika 2011, wyd. 1, s. 352, format 145x210, oprawa miękka, w przygotowaniu tom 2 i 3.

Parametr Wartość
Liczba stron352
Format145x210

Wyślij zapytanie o produkt

Kupując w Outdoorzy.pl możesz zbierać punkty lojalnościowe, które możesz zamienić na kwotowe kupony rabatowe i użyć już przy kolejnych zakupach. W ten sposób otrzymasz dodatkowy rabat na zakup swoich ulubionych produktów!

Nie ma punktów za ten produkt.

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.Dane techniczne

Liczba stron352
Format145x210

Inni klienci oglądali również...